Ekim 22, 2021

Bu Blogcu

Bu Blogcu İşi Biliyor

Yöresel Gaziantep Ürünleri Nereden Alınır?

antep-fistigi-1

Bir arkadaşınız sizi aradı ve bu güneşli cıvıl cıvıl yaz günlerinde sizi harika bir Antep gezisine davet etti. İlk etapta heyecanlandınız ünlü Gaziantep ürünleri , yemekleri ve müzeleri ile ilgili birçok güzel şey duymuştunuz ancak sonra takviminizin bu güzel tatil teklifi için uygun olmadığını fark ettiniz. Bu senaryo tanıdık geliyor mu? Eminiz birçoğunuz bu ve benzeri birçok durumla karşılaşmıştır.

Yüksek yaşam temposu, yoğun ve stresli iş hayatı nedeniyle zaman zaman kendimizi yenilemek ve tazelenmek için molalara ihtiyaç duyarız. Hayata dair bu küçük molalar denince akla ilk gelen  ise çoğu zaman egzotik, yeme içme kültürüyle ünlü mini geziler gelir. Ancak dedik ya yoğun iş hayatı ve yüksek temposu diye bazen bu yoğunluk öyle bir noktada olur ki arkadaşlarınızla yapacağınız birkaç günlük mola için dahi zamanınız olmaz. Bu kötü zamanlamada size en iyi gelecek şey nedir biliyor musunuz? Tatile giden arkadaşlarınıza gittiklere yere dair bir sürü sipariş vermek ve akabinde gelen ürünlerinizin keyfini çıkararak en azından tatilde deneyimleceğiniz birkaç yeniliği eve taşımaktadır.

Deneyim, sipariş, ürün denince akla tabii ki ilk gelen de gidilen yörenin mutfağı ve ürünleridir. Yukarıdaki senaryomuzdan devam edelim. Diyelim ki arkadaşlarınız muhteşem bir Gaziantep planı yaptı ancak siz katılamadınız. O zaman yapacağınız tek şey arkadaşlarınıza dönüşte getirmeleri için Gaziantep ürünleri sipariş etmeniz ve onların deneyimleceği tatları birkaç gün gecikmeli de olsa sizin de deneyerek onların tecrübelerine eşlik etmenizdir. Buradan Sipariş verebilirsiniz “https://antepmahsulleri.com“.

Arkadaşlarınız için oluşturacağınız sipariş listesinde bu ürünlere yer vermeyi unutmayın!

  • Taze antep fıstığı
  • Cevizli sucuk ve pestiller
  • Kahvaltılık fıstık ezmesi ve acılı ezme
  • Doğal kahvaltılık zahter
  • Tuzlu antep peyniri
  • Doğal, has antep biber salçaları
  • Kuru dolmalık biberler

Çerezler, kuruyemişler, salçalar ve biberler antep mutfağında önemli bir yer tutar. Söz konusu Gaziantep ürünleri olunca da bunlardan bahsetmeden olmaz. Belki Antep ürünleri, güzel bir Antep gezisinin getireceği tecrübenin yerini tutar mı ki diye düşünebilirsiniz. Hemen söyleyelim tabii ki tutmaz ama en azından Antep mutfağını tatmanızı sağlar.