Aralık 10, 2023

Bu Blogcu

Bu Blogcu İşi Biliyor

Tenis Raketi Nasıl Olmalıdır

Read this awesome post

Tenis sporunda kullanılan raketler, tenisin ana ekipmanı ve temel ögesi durumundadır. Tenis topu ile tenis raketi birbirlerini tamamlayan iki ana faktördür. Tenis raketi seçiminde öncelikle kişi kendisine, kendi tenis bilgi ve becerisine karar vermelidir. Raket seçiminde kişinin kendisi çok önemli bir faktördür. Tenis sporu fiziki açılı bir spor olduğundan dolayı tenis raketi de her bireyin fiziğine göre seçilmesi gerekir. Tenis raketlerinde raket ağırlığı, raketin kafa büyüklüğü, kordaj sıklığı, raketin denge noktası ve grip ölçüsü gibi unsurlar yer almaktadır. Bu unsurlar oldukça büyük önem taşır. Birey, tenisteki becerisine veya tenisteki bulunmuş olduğu seviyeye göre raketini tercih etmelidir. Tenis raketi sahibi olacak kişi raket hakkında detaylı bir araştırma yapmalıdır. Raketi satın alınmadan önce var ise raketin demosu denenmelidir.

Tenis Sporunun Öğrenim Süreci Nasıl İşler?

Tenis sporunun öğrenim süreci de oldukça detay gerektiren bir süreçtir. Öğrenim süreci kişinin kendisi veya kendi tenis benliği ile özdeşmiş konumda olan bir durumdur. Tenis sporunun öğreniminde grupla veya tek kişilik yani özel ders olarak tenis dersleri alınabilir. Bir kulüp veya kurs bazında alınan tenis dersleri genellikle 9 ile 15 saat aralığında değişkenlik göstermektedir. Tenis sporuna başlayacak olan kişi ya da birey daha önce tenis geçmişi olup olmadığına, tenise karşı olan sevgi ve ilgisine dikkat etmeli ve karar vermelidir. Bunların yanı sıra tenise başlayacak olan kişinin yaşı, kilosu, boyu da önem taşır. Bu unsurlar göz önünde tutulmuş olduğu takdirde sabit ve standart bir öğrenim süreci ortaya çıkacaktır.

Tenis Turnuvaları ve Turnuva Zamanları Nasıl İşler?

Tenis sporunun kendine has belirli turnuva zamanları vardır. Her turnuvaların ismi, yeri, zamanı konusunda farklılık gösterebilmektedir. Turnuva zamanları ise turnuvanın büyüklüğüne, ulusallığına veya olimpiyat olma durumuna göre bağlı değişiklikler gösterir. Ulusal turnuvalar, uluslararası turnuvalar, İstanbul, Ankara, Lale Cup turnuvaları, İstanbul ve Antalya Open turnuvaları vardır. En büyük ve en önemli olan turnuvalardan bir tanesi ise “Wimbledon Turnuvaları”dır. Bu turnuvalar tenis tarihinde oldukça büyük önem taşımış ve taşımaya da devam eden turnuvalardandır.