Aralık 10, 2023

Bu Blogcu

Bu Blogcu İşi Biliyor

Kobe Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Read this awesome post

Kobe Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı!

Ölümüyle herkesi yasa boğan Kobe Bryant dünyaca ünlü bir basketbolcudur. LA Lakers takımının ana yıldızıydı ve profesyonel basketbol tarihinin en başarılı oyuncularından biri oldu. Bryant, altmış iki yaşında, 26 Kasım Pazar günü, kardiyak aritmi geçirdikten sonra 23:52 EST’de öldü. Beverly Hills’deki evinde baygın halde bulundu ve kısa bir süre sonra Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezine yatırıldı. Bryant, 23 Kasım Perşembe günü bir kalp nakli prosedürü geçirdi ve birkaç gün sonra bunun komplikasyonlarından öldü. Birçok kişi Bryant’ın vefatından bu yana sosyal medyada taziyelerini yayınladı. Böyle bir atletik efsanenin ölümü, basketbol dünyası ve bir bütün olarak toplumda büyük bir şoka neden oldu. En iyi bahis siteleri

1978’de Dünyaya Gelmişti!

Kobe Bryant, 6 Şubat 1978’de Philadelphia, Pennsylvania’da ebeveynleri Joe ve Pamela’nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Dört yaşındayken Bryant, ailesiyle birlikte Sto-Rox Lisesi’ne gittiği Ohio’ya taşındı. Bir lise öğrencisi olarak Kobe, 1993 yılında lisans eğitimini tamamladığı Berkeley’deki California Üniversitesi’ne transfer olmadan önce üç yıl Connecticut Üniversitesi’nin basketbol takımında oynadı. New York Üniversitesi’nin Yüksek Lisans Okulu ile üç yıl eğitim hayatına devam etti.

Bir yetişkin olarak, Kobe göbek adı olan ‘Jordon’u kullandı ve bağımsız bir iş danışmanı olarak çalıştı. Ayrıca Jordan sporcuları ve MJ gibi ünlüler için spor ayakkabı ve giyim üreten Jordan Brand’i de yönetti. 29 Nisan 2013’te Bryant, Aruba’s Princess Resort’ta Vanessa Lina Lulaj ile evlendi. Çiftin iki çocuğu oldu; kızı Kylia Renée dünyaya ilk olarak 8 Ağustos 2015’te geldi, ardından aynı yıl oğlu Kobey Maxwell IV geldi. Kobe yıllar içinde basketbolu bıraktıktan sonra geçirmiş olduğu bir uçak kazasıyla hayata gözlerini yumdu. Kobe öldükten sonra bütün basketbol dünyası yasa büründü.