Ağustos 13, 2022

Bu Blogcu

Bu Blogcu İşi Biliyor

Gülüş Tasarımı Ile Ilgili Önemli Notlar

kanaltedavisijpg_4420_4
Read this awesome post

Gülüş Tasarımı ile İlgili Önemli Notlar

Diş hekimliği alanında mevcut hastalıkların tedavi edilmesi farklı uzmanlık alanlarının çalışmalarını gerekli kılmaktadır. Bu açıdan diş hekimleri diş dolguları kanal tedavisi çene cerrahisi gibi birden farklı uygulamalar mevcut durumun tedavi edilmesi veya daha iyi hale getirilmesi noktasında kullanılan diş hekimliği uygulamalarıdır. Mevcut diş hekimliği uygulamalarının dışında bir de estetik diş hekimliğinden bahsetmek mümkündür. Estetik diş hekimliği tamamı ile görünümü destekleyen bir klinik uygulamasıdır. Uzmanlar tarafından yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Bu noktada Antalya diş hekimi tecrübesinin oldukça önemli bir olgu olduğunu ifade etmek gerekir. Nitekim estetik görüsü ileri olan diş hekimlerinin sağlayacağı hizmet en iyi sonucu verir.

Estetik diş hekimliği ile alakalı ortaya çıkan en önemli uygulama gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımı son zamanlarda çok fazla popülerleşen diş hekimliği uygulamaları arasında yer almaktadır. Özellikle orta yaş itibariyle ortaya çıkan diş sorunlarının ileri seviyelere ulaşması insanların ağız görünümünü önemli ölçüde bozmaktadır. Diğer taraftan zamanında bakımı yapılmayan dişlerin sırası ile kaybedilmesi, diş eti sorunları da bu alanda var olan sebepleri açıklamaktadır. Çeşitli sebepler doğrultusunda gülüş ifadesinin bozulması yüze eşlik eden en önemli organın ağız olduğu ihtimali değerlendirildiğinde hastanın psikolojisinde önemli ölçüde olumsuz bir yansıma oluşturur. Bu nedenle yapılacak olan hesaplamalar ideal gülüşün ortaya çıkarılması için gerekli uygulamaları meydana getirir.

Gülüş tasarımı ile alakalı olarak mevcut sebeplerin dışında birçok uygulama tekniğinin mümkün olduğunu da ifade etmek gerekmektedir. Öncelikli söz konusu diş kayıplarının tamamlanması noktasında implant tedavileri uygulanır. Bu açıdan kırık veya çeneye gömülü dişlerin alınması ve protez uygulamaları ile diş sayısının olması gereken seviyeye getirilmesi amaçlanır. Bütün bunlar yapılırken diş eti tedavileri yapılan asıl uygulamalara da eşlik etmektedir. Herhangi bir diş kaybı yoksa mevcut dişlerin görünümünü düzeltmek üzere lamina veneer uygulamaları ile kaplama işlemi yapılır. Söz konusu uygulamalarda zamanla ortaya çıkabilecek diş eti rahatsızlıklarının önüne geçmek maksadıyla gerekli dolgu tedbirleri de alınır. Diş doktoru Antalya gülüş tasarımı noktasında ideal sonucu ön görüşmelerde simüle ederek hastaları bilgilendirmektedir.

Supertotobet | Nasıl kullanılır | Grafik Tasarım | GanoBet | Bahis siteleri