Aralık 10, 2023

Bu Blogcu

Bu Blogcu İşi Biliyor

Full Elektrikli Cnc Boru Bükme Makinesi

Read this awesome post

Full Elektrikli CNC Boru Bükme Makinesi

Tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen ve son teknoloji ürünü özelliğine sahip olan CNC full elektrikli boru bükme makinasında tüm eksenler servo kontrollüdür. Servo kontrollü olduğu için daha hassas büküm sağlayabilir ve olası problemler karşısında sorunlar minimalize edilir. Boru bükme makinesi  hassas büküm işlemi için gerekli olan tüm donanımlara sahiptir. CNC full elektrikli boru bükme makinası ile aynı zaman da otomatik kesim ve boşaltım işlemlerini yaparak bu sayede istenilen ürünün en kısa zamanda ve en kusursuz şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Boru Bükme Makinesi Ne İşe Yarar?

Normal şartlarda borunun insan gücüyle kesilmesi ve boşaltılması oldukça zor oluyor. Çünkü insanın elle yapması yüksek iş gücü harcanmakta ve bununla doğru orantılı olarak zaman kaybına neden olmaktadır. Boru bükme işlemi ile bu zor ve zahmetli işi en minimale çekerek iş gücünden ve zamandan kazanç sağlanmış oldu. 

Full elektrikli boru bükme sayesinde enerji tasarrufları oldukça yüksek bir şekilde yapılmaktadır. Enerji tasarrufu konusu Full elektrikli CNC boru bükme makinası için oldukça güzel bir sistemdir. Elektrikli olması sebebi ile hassasiyet ve hızı birleştiren özelliği sayesinde borular da mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Bu makina herkes için büyük avantaj sağlıyor. Liv makina bu konuda çok iyi işler çıkarıyor.

Boru Bükme Makinesinin Özellikleri

Full elektrik teknolojisine sahip olan boru bükme makinası oldukça sessiz ve temiz olacak bir şekilde çalışmasına yardım eder. Elektrikli bir çark tarafından yönetilen hareketler hızlı kurulum ve kullanım özelliğine sahiptir. Mekanik ayarı yoktur bu sistemde. Sistemin tüm süreçleri otomasyona bağlandığı için insandan ötürü oluşabilecek herhangi bir hatanın olma olasılığı minimuma indirgenir.

Liv makineleri bu özelliği sayesinde insan işini hafiflettiği gibi hatanın da en az olmasını sağlıyor. Üretimin değiştirme sırasında makinenin başında işi bilen bir kişinin beklemesine dahi gerek yoktur. Makina otomatik çalıştığı için kimseye ihtiyaç kalmıyor. Hassas bir özelliğe sahip olan Liv makinaları bu işin uzmanı haline gelmiştir. Boru bükme makinası sabit ve hassas olma özelliğiyle kusursuzluğu yakalama şansını artırıyor. 

Formun Üstü

Formun Altı