Aralık 2, 2023

Bu Blogcu

Bu Blogcu İşi Biliyor

Cami Halısının Fiyatları

Read this awesome post

Cami Halı Fiyatları

Uzun ömürlü bir halı kullanım için özellikle camilerde çok önemlidir. Temizlenmesi zor olan bu ibadethanelerde halıların kullanımı ayrıca önem arz eder. Cami halı fiyatları da bu konuda esas alınan özelliklerdendir.

Cami halısı fiyatları kullanılacak alanın metre karesine göre değiştiği gibi halının dokumasına göre de değişir. Bu konuda uygun fiyat veren firmaların başında yer alıyoruz. Cami halılarında genelde yün halı tercih edilir. Bizde bunun farkında olduğumuz için daha çok yün halı satışı yapıyoruz. Ancak diğer yandan doğal hammadde içeriği olan cami halıları satışı yapılmaktadır.

Yün halının kullanımı diğer halıların dokumalarından daha farklı ve uzun ömürlüdür. Halıların uzun ömürlü olmasını istiyorsanız onların mutlaka bir kullanım talimatını hem sizlere anlatıyor hem de kullanım talimatını bulunduruyoruz. Bu nedenle ürettiğimiz halıların kullanım talimatlara uygun bir şekilde temizlenmesini öneriyoruz.

Cami Halısı Temizleme Talimatı

Satın aldığınız cami halısı kullanım ve temizleme talimatına uygun olarak yapılması gerekir. Bu nedenle;

  • Halının yıkanma işlemleri sırasında hatalı bir yıkama işlemi yapılmamalıdır. Halıda deformasyonlara neden olabilir. Verdiğiniz bu deformasyonda firmamız sorumlu tutulamaz.
  • Temizlenmesi sırasında su sıcaklığı 30 dereceyi geçmemelidir. Ayrıca çamaşır suyu, çamaşır sodası gibi ağartıcı ve kimyasal malzemeler kullanılmamalıdır. Özellikle bunu üretici firma olarak dikkat edilmesini belirtiyoruz.
  • Halının çok kullanılan ve az kullanılan bölgelerinde renklerinde farklılık oluşacaktır. Temizlik sırasında buradaki farkı ortadan kaldırmak için düzenli olarak temizlenmelidir. Cami halıları fiyatları bu durumda daha ekonomik olacaktır.
  • Lekelenen bir halıya anında müdahale edilmezse halıda deformasyon oluşur.
  • Oluşan leke önce elektrik süpürgesi ile süpürülmeli ardından şampuan veya halı temizleme maddesi ile temizlemelisiniz. Ve suyunu mutlaka çok iyi almalısınız. Aksi takdirde alanda rahatsız edici bir koku oluşur.